Fibromiyalji ve konuşma zorluğu ile yaşamak

Fibromiyalji, birçok semptomu olan bir hastalıktır ve bunlardan bazıları insanları şaşırtabilir. Yani, bunun sadece vücudun enerji seviyelerini etkilediğini ve tek sorunun kas ve doku ağrısı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Bu tür bir hastalık, bir insanın hayatının neredeyse tüm yönlerini etkileyebilir ve kendimizi bu konuda eğitmenin ve ondan acı çeken insanlara daha fazla anlayış sağlamanın zamanı gelmiştir.

Genellikle akla gelen ilk belirtiler tüm kaslarda yorgunluk ve ağrıdır, ancak bunlar fibromiyaljinin tek belirtileri değildir.

Fibromiyalji, her kişiyi farklı şekilde etkileyen ve etkileyen her hasta için farklıdır. Örneğin, gün boyunca yorgunluk ve halsizlik, uyku döngüsünü kesintiye uğratan ve ayrıca fibromiyaljisi olan bir kişi için büyük bir problem olacaktır.

Bu da genellikle depresyona ve kas ağrısının artmasına neden olur. Ancak bunun nedeni, bu hastalığın en sık görülen belirtisi olması, göz önünde bulundurmamız ve göz önünde bulundurmamız gereken tek şey olduğu anlamına gelmez.

Fibromiyalji şikayeti olan bir kişinin her gün mücadele ettiği pek çok kişi var. Çoğu zaman, hepsi birbirleriyle iç içe geçerler ve birbirlerini etkilerler.

Bu nedenle, bu düşünce biçiminde, bir semptomla yardım etmenin bir yolu varsa, başkalarına da yardımcı olacaktır.

Fibromiyalji sıklıkla kişiyi yorgun ve zihinsel olarak şaşırtır. Birçok hasta, beyinde sis varmış gibi hissettiğini söylüyor.

Hastaların yüzde 50 ila 70’i kronik migren ve baş ağrısına sahiptir ve haftada en az iki kez görülür.

İlgili resim

Böyle bir durumda normal bir yaşam sürdüğünüzü hayal edin. Bu, hastanın hem fiziksel hem de zihinsel olarak bitmesine neden olur.

Göz ardı edilebilecek semptomlardan biri fibromiyalji hakkında konuşma zorluğudur.

Dil ile ilgili sorunlar yaşamak ve konuşmakta zorluk yaşamak, özellikle düşüncelerinizi net bir şekilde iletmeniz gereken ve konuşmanızı bekleyen başkalarıyla sürekli olarak çevrelendiğiniz modern bir toplumda yaşadığınızda, çok rahatsız edici ve sinir bozucu olabilir. Kolaylık ve netlik ile.

Doktorunuz fibromiyalji hakkında konuşma konusunda herhangi bir zorluk tespit etmeden önce, boğazda, kulakta veya burunda altta yatan bir sorun olmadığı doğrulanmalıdır.

Fibromiyalji şikayeti bulunan kişinin sinir reseptörleri, bilgi miktarıyla boğulabilir, çünkü ağrı reseptörleri sürekli olarak bilgi tarafından bombalanır.

Ağrı sinyalleri sabittir ve farklı kaynaklardan gelen birçok uyaran beynin kafasını karıştırabilir ve dil sorunlarına neden olabilir.

Fibromiyalji şikayeti olan kişiler, net düşünceler söylerken veya zaman zaman belirli kelimeleri hatırlarken sıkça karşılaşılan bir problemle karşılaşırlar. Ayrıca dili yazarken veya anlarken sorunlara neden olabilir.

Araştırma, fibromiyaljinin neden bu dilsel problemlere neden olduğunu henüz bilmiyor; çünkü disfaji ve afazi, felç meydana geldiğinde olduğu gibi beyin hasarı veya dejenerasyonu ile ilgili.

Şimdilik, fibromiyaljinin beyin dokusu hasarına veya dejenerasyonuna neden olabileceğine dair hiçbir kanıt yoktur. 
Zamanla, ikisi arasında bir tedavi bulmamız arasında bir bağlantı bulacağımızı ümit edebiliriz, ancak önce fibromiyalji şikayeti olan bir kişi için hayatı kolaylaştırmanın yollarını düşünmeliyiz.

Bu hastalıktan muzdarip olan insanlar, çoğu durumda, daha yorgun ve bitkin, onlar için konuşmanın daha zor olduğunu söylüyor.

Doğru sözcüğü arıyorlar ve sadece akla gelmiyorlar. Ya da kişi, dönüşüm ya da düşünme şekli ile ilgisi olmayan bir kelime söylemelidir.

Bu, olmaya başladığında çok sinir bozucu olabilecek bir şeydir ve yardımcı olacak bir başa çıkma mekanizması bulmak iyidir. 
Stres daha az uyku ve daha fazla yorgunluk ve yorgunluk ürettiğinden çok fazla ısrar etmemek önemlidir. 
Tüm sorunun olumlu bir görüşünü korumaya çalışın ve bu olduğunda kendinizi suçlamayın. Kendine birkaç saniye ver, mümkünse gül ve sonra devam et.

Bazı günler bu olmayacak ve bazı günler gerçekleşecek, ancak kendinize yardımcı olabileceğiniz yollar var.

Daha fazla dinlendiğinizi fark ederseniz, savunucunuz sizsiniz, bu nedenle daha iyi ve daha düzenli uyumak için yollar bulmaya çalışın.

Her gece aynı saatte yatmaya ve sabahları aynı saatte kalkmaya ve bunun size daha fazla enerji sağlayıp sağlamadığını görmek için bir plan hazırlayın.

Veya, sizin için yazmanız, belirli bir süre konuşmanızdan daha kolaysa, bir süre SMS veya e-posta yoluyla insanlarla iletişim kurun. Yardım aldığın herhangi bir form iyi bir yoldur.

Çünkü konuşmanın zorlukları çok sinir bozucu olabilir. Tahmin edilemezler ve bilmeyen insanlar şaşkın ve sabırsız olabilirler.

Bu nedenle, insanlara bunun kontrol edemediğiniz ve kim olduğunuzu tanımlayamayan bir hastalığın belirtisi olduğunu açıkladığınızdan emin olun. Ve bana kendin söyle.

Fibromiyaljinin birçok semptomu olduğunu ve bir insanın yaşamının neredeyse her yönünü etkilediğini gördük. Ancak, taranabilecek bir hastalıktır ve hastanın durumu zamanla iyileşebilir.

Tüm semptomların birbiriyle ilişkili olduğunu düşünüyorsanız, nasıl yardım edeceğinizi bilmiyorsanız, dil problemleri ve dil zorlukları daha fazla stres, endişe ve yorgunluğa neden olabilir. Bu yüzden her gün kendinizi daha iyi hissetmeniz için küçük yollar bulun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *